Acil Eğitim
Gökhan ŞEN, Eğitim Projeleri Merkezi

Acil Eğitim
ÇOCUKLAR İÇİN PROJELER
YETİŞKİNLER İÇİN PROJELER
Basında
İletişim
Deprem ve Çocuklar
Çevre ve Çocuklar
Doğru Davranışlar ve Çocuklar
Okuma Yazma ve Çocuklar
Vergi Bilinci ve Çocuklar
Müzik ve Çocuklar
Temizlik ve Çocuklar
Sağlık ve Çocuklar
Beslenme ve Çocuklar
Yeni Doğan Her Bebeğe
Beslenme ve Çocuklar

1) SÜT BİLİNCİ VE TÜKETİMİ ARTTIRMA PROJESİ : Ne yazık ki ülkemizde süt tüketim alışkanlığı yaygın değil. Bu doğrultuda yapılan araştırmalar Türk halkında süt tüketiminin su, çay ve gazlı içeceklerden sonra 4. sırayı aldığını göstermektedir. Bu durumu değiştirmek zorundayız..

Bu amaçla, süt tüketimini artırarak, insanımızın daha iyi beslenmesi sonucu, zihni ve fiziki kapasitelerini daha iyi kullanmalarını sağlamak, milletimizi güçlü bir şekilde gelecek çağlara taşımak için SÜTBİL projesini hazırladık.


SÜT PROJESİ

Sütbil projesi 2 ana undurdan oluşmaktadır.

1)    81 ilde sahada etkinlik yapacak Sütbil toplumsal bilinçlendirme tırları ;

Üzerinde dev video ekran da bulunan iki adet gezici sahne Tır oluşturulmuştur. Söz konusu sahne Tır’lar 81 ili dolaşarak, SPONSOR adına, şehirlerin en işlek meydanlarında 2’şer gün etkinlik düzenleyecektir. Gün boyu özel ses sisteminden süt bilinci için hazırlanan müzikleri yayınlanacak, özendirici ve eğitici video klip gösterimleri gerçekleştirecektir. Tır’ımız üzerindeki süt çeşmesinde halka taze süt dağıtılacak ayrıca, bilgi masasında bilinçlendirici dökümanlar dağıtılarak toplumsal farkındalık gerçekleştirilecektir. Gerçekleşen tüm etkinliklerin yerel ve ulusal medya lansmanı yapılacaktır. Böylece 81 ilimizi ziyaret ederek, Türkiye genelinde 75 milyon vatandaşımıza ulaşmak hedeflenmiştir.

   2) Okul sütü projesinden yararlanan tüm çocuklara ve ailelerine ücretsiz olarak dağıtılacak 6 milyon adet VCD

Başta çocuklar olmak üzere topluma şarkılarla ve video kliplerle süt kullanımına özendiren, bilinçlendiren, özel besteler ve klipler oluşan Sütbil VCD’si hazırlanmıştır.  Bu VCD içerisindeki müzik ve video klipleri izleyen bireyler, süt tüketimi bilinci konusunda %100 farkındalık sahibi olacaklardır. Böylece tek tek bütün evlere de girilecek ve ebeveynlere de ulaşılacaktır. Çocuktan ebeveyne de ulaşılarak, 81 İlin tamamında “neden daha fazla süt tüketmeliyiz “ bilinci sağlanmış olacaktır6 milyon VCD dağıtılarak 6 milyon aileye bire bir ulaşmak hedeflenmiştir. 

2 YUMURTA BİLİNCİ VE TÜKETİMİ ARTTIRMA  PROJESİ :
YUMURTA PROJESİ
ÇOCUK VE YUMURTA PROJESİ
yumurta tüketimi artırma
yumurta reklam


 
Acil EğitimÇOCUKLAR İÇİN PROJELERYETİŞKİNLER İÇİN PROJELERBasındaİletişim