Acil Eğitim
Gökhan ŞEN, Eğitim Projeleri Merkezi

Acil Eğitim
ÇOCUKLAR İÇİN PROJELER
YETİŞKİNLER İÇİN PROJELER
Basında
İletişim
Taksi Sürücülerine İngilizce
Meme Kanseri Bilinçlendirme
Spor
Marka Patent Bilinçlendirme
Emlak Bilgi Bankası
Meme Kanseri Bilinçlendirme


Gerekçe :
Maalesef Türk toplumundaki büyük gelir eşitsizlikleri ve kültürel farklılıklar, coğrafi alandaki büyük eşitsizliklerde yansıma bulmaktadır. Toplumun meme kanseri konusunda bilinçlendirilmesi şüphesiz hem bireysel hem de  aile sağlığını  güvence altına alabilecektir. Kimi zaman hekime başvurmaya gerek kalmadan tedavi edilebilecek önemsiz bir rahatsızlık nedeni ile yaşanan panikler, kimi zamansa hekime başvurmada çok geç kalınmışlık nedeni ile yaşanan çaresizliklerle birlikte ülkemizde okuma oranının da düşük olması,  bu görsel ve işitsel albüm   projesinin hazırlanması ve toplumu daha fazla bilinçlendirme gereğini doğurmuştur.       


Amaç : Esas itibari ile, kadınlarımızın meme kanseri konusunda  bilinçlendirilmesinin ardından ikincil amaç, prodüksiyonun hedef aldığı kitle üzerinde  belirli bir etki yaratmak, iletişim medyası olarak CD,VCD ve müziğin gücünü kullanıp bu kitleyi eğitirken,  düşünme ve alışkanlıklarını etkilemek yoluyla, periyodik kontrollerle erken teşhis tanısını sağlamak ve bu hastalık konusunda geniş toplum katmanlarını bilinçlendirmektir. Uzun yıllar izlenecek ve nesiller boyu kopyalanacak  bir albüm ortaya koymaktır.


Müzik  CD’si:    Şüphesiz meme kanserinin gelişim dönemlerini ayrıca doğru teşhis ve tedavi sonucu bu hastalığın başarıyla tedavi edilebileceğini bilmek, ruh sağlığı için de önemlidir. Bu hastalığı  başarıyla atlatan ve yaşama bağlanan kişilere tanık olan bireyler paniğe kapılmayacaklar ve hekime  başvurmada zorlamayacaklardır. Bu amaçla, tamamen meme kanserine yakalanıp başarıyla atlatan bayanlardan oluşan FARKINDALIK KOROSU’nun seslendirdiği 10 tanınmış şarkı, albümün müzik CD’sini ve magazinel motivasyon içeriğini oluşturacaktır.


Eğitim VCD’si: Bu VCD’yi izleyerek bilgiye erişen hastalar, kendilerine nasıl yardım edeceklerini ve ne tür desteğe gerek olabileceğini bulabileceklerdir.  Hastalıklar ve rahatsızlıklar şüphesiz hastaların doktorlarıyla görüşmeleri sonucu tedavi edilir. Bu prodüksiyonun yapım amacı tedavi yöntemlerini öğretmek değil tedavinin tanımlamasını yapmaktır. Ortalama 30 dakika uzunluğundaki bu VCD’de 3 ayrı uzman hekim (Onkolog, Radyolog, Plastik Cerrah) hastalığa özel şikayetlerin doğasını  ve hastalığın evrelerini görsel örneklemelerle anlatacaktır.

meme kanseri bilinçlendirme


 
Acil EğitimÇOCUKLAR İÇİN PROJELERYETİŞKİNLER İÇİN PROJELERBasındaİletişim